Seksisme in de media
25/03/2010
Een succesvolle kandidate die zich in het populaire programma De slimste mens profileert als competitieve vrouw in plaats van als tv-babe maakt zich erg impopulair bij kijkend Vlaanderen. In datzelfde programma wordt meestal gegrijnsd met seksistische grappen van de mannelijke juryleden. En in Nederland werden twee nieuwe tv-programma's voor en door vrouwen, Vrouw en paard en De tafel van Vijf, op ongekend harde wijze afgeserveerd in commentaren, kranten en tijdschriften.
Wat is er aan de hand? Grijpt het seksisme inderdaad om zich heen in de media? Is politieke incorrectheid bon ton geworden? Moeten we 'fout' zijn om scherp en grappig uit de hoek te komen? Of is er niets nieuws onder de zon?
Nica Broucke, hoofdredacteur van Elle
Stine Jensen, Nederlands filosofe en schrijfster, literatuurcriticus voor NRC Handelsblad en auteur van onder meer Waarom vrouwen van apen houden. Een liefdesgeschiedenis in cultuur en wetenschap (2002). Zij publiceert regelmatig over beeldvorming van vrouwelijkheid en mannelijkheid.
Karl van den Broeck, hoofdredacteur van Knack
Corine Van Hellemont, filosofe, experte genderstudies en onderzoekster communicatiewetenschappen aan de Universiteit Antwerpen. Publiceerde o.a. Seksistische reclame bij Acco (2008).
Chantal Pattyn, nethoofd van Klara, modereert het debat.
organisatie: deBuren en Kaaitheater
Plaats en tijdstip
Kaaistudios, OLV van Vaakstraat 81
Brussel
19:00

